Podle čeho poznat ty nejvýhodnější půjčky peněz?

Také si potřebujete půjčit peníze? Rozhodně to není nic neobvyklého. Stejně jako není nic neobvyklého, že lidé často nehledají tu nejvýhodnější. To ostatně dokládá i zpráva Novinek, která zní: „Nějakou půjčku si alespoň jednou za život bere osm lidí z deseti Čechů. Naprostá většina z nich však neví, jak si ji správně vybrat, a kývne hned na první nabídku. Jediná chyba při výběru půjčky je však může stát i desítky tisíc korun. I proto se samozřejmě podíváme na to, jak ty nejvýhodnější půjčky peněz snadno identifikovat a na co se při výběru zaměřit.

Výhodnost u půjčky peněz ovlivňuje úrok a poplatky

Právě to tvoří největší finanční zatížení v rámci jednotlivých půjček. Je třeba říci, že aby vám byla usnadněna orientace, je dobré sledovat RPSN. Tedy roční procentuelní sazbu nákladů, což je ukazatel, který by měl být co nejnižší. Jedině tak máte jistotu, že po finanční stránce je půjčka nejvýhodnější. Daná hodnota totiž zahrnuje:

  • Úrokové sazby
  • Případné poplatky
  • Pojištění

Ne vždy je ale RPSN ideálním ukazatelem. Příkladem jsou mikropůjčky, do jejichž oblasti spadá i půjčka od Cofidis, kde hodnota vychází v astronomických hodnotách. Zde je lepší používat selský rozum. Naopak u běžných půjček můžeme ihned zamířit do banky, jelikož ty jsou obecně spojeny s jistotou toho, že zde z hlediska poplatků a úroků narazíme na ty nejvýhodnější podmínky. I proto bankovní půjčky peněz sami doporučujeme. Na druhou stranu i v segmentu mikropůjček jsou výhodné možnosti – třeba první půjčky zdarma.

Zajímavý článek:  Aerofin – Férová půjčka

Roli hrají i podmínky splácení

Na jednu stranu může být dobré, že si vezmeme půjčku s výhodným úrokem, ale už ne s tolik výhodnou splátkou. Dobré totiž je, pokud si vše můžeme rozložit na delší období. A to hlavně proto, že tolik nezatěžujeme náš rodinný rozpočet, a tak nám může zbývat dostatek finančních prostředků i k naprosto bezproblémovému životu. Samozřejmě roli by mělo hrát to, na jak dlouho můžeme splátky rozložit, a to s ohledem na velikost půjčky. Ideální je, pokud budeme splácet řádově jednotky tisíc korun měsíčně.

Podmínky získání sledujte jako první

Důležité u každé půjčky peněz jsou také podmínky samotného získání. Ty je dobré sledovat proto, že nám řeknou, zda vůbec budeme mít na půjčku nárok, nebo nikoliv. Díky tomu si můžeme ušetřit podstatné množství času, které je spojeno s tím, že dokládáme informace, i když je výsledek předem jasný.

Pokud hledáme ty nejvíce benevolentní podmínky, je dobré zamířit do segmentu mikropůjček, kde často není nutné dokládat nic jiného, než informace z občanského průkazu. Naopak u banky už je třeba mít dostatečný příjem, stejně jako je dobré mít čisté registry. U půjček, které zase ručíme nemovitostí, je třeba, abychom daný byt, dům nebo pozemek samozřejmě měli k dispozici, nebo měli někoho, kdo se za nás zaručí.

Výhodné půjčky peněz
PublicDomainPictures / Pixabay